Haber Servisi Güncel Makine Mühendislerinde zihniyet devrimi
Ana Sayfa | Hakkımızda | Etkinlikler | İletişim

   
   
 Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
11 + 5 Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.
 Duyurular
Hurda Demir Fiyatları
Gitmek İçin Tıklayınız.
Gitmek İçin Tıklayınız.
Gitmek İçin Tıklayınız.
 Makine Mühendislerinde zihniyet devrimi
Meslekte Birlik Grubu Makine Mühendisleri Odası Başkan Adayı Gürkan Özensoy 21-22 Ocak Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapılacak oda seçimlerine iddialı hazırlanıyor...
«« Önceki Haber  
Sonraki Haber »»
Tarih
:
19.01.2012
Güncellenme
:
19.01.2012
Kategorisi
:
Güncel
Okunma Sayısı
:
1758
Yorum Sayısı
:
0
Kaynak
:
www.haber7.com...
Makine Mühendisleri Odası seçimlerine sayılı günler kala adaylar arasındaki yarış kızışıyor. Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkan adayı Gürkan Özensoy'un başkanlığın iddialı rakipleri arasında yer alıyor. Özensoy, uzun zaman önce başkanlık yarışı için yaptıığı hazırlığın meyvelerini 21-22 Ocak 2012 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki seçimde toplayacak!
Çalışmalarında başarılı olacaklarına inanan Özensoy, tüm üyeleri seçim günü oy kullanmaya çağırdı.
Son dönemde değişimin gerekliliğine dikkat çeken Özensoy, 'mühendisliğin mezuniyet sonrası gelişim aşamalarına katkı sağlamayan, üyelerinin iş sahalarındaki problemlerini takip etmeyen ve destek anlayışından uzak olan, bilimin siyasileştirilerek sunmaya çalışan mevcut yönetiminin miadını tamamladığını ve odalardaki bu anlayışının değişiminin gerekli olduğunu açıkladı.
Ülke değerlerine taraf, tüm üyelerine eşit mesafede durduklarını belirten Özensoy, 'mühendislik sahasının bilim-bilgi ve teknolojisinin güncel süreçleriyle eğitimi ve modern laboratuarları ile asli görevini yerine getirecek bir anlayışın tesisi için aday olduğunu aktardı...
Özensoy "Oda seçimlerinde katılacak gruplardan biri olan Meslekte Birlik Grubu, ülkemizin milli ve manevi değerlerine duyarlı, bilgiye ilgili, üyelerinin talep ve beklentilerine hassas, düzeyli  ve  saygın anlayışı öne çıkaran bir oluşumdur.
Ocak 2012”de  grubumuzu temsil edecek Meslekte Birlik Yönetim Kurulu aday listemiz belirlenmiş olup, Grubumuz başkan adayı görevini şahsıma uygun görmüşlerdir. Bu konuda Grubumuzda yer alan sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkürlerimi arz ediyorum." dedi.
İki yıllık çalışma planlarının hazır olduğunu söyleyen Özensoy; planlanmış projelerin, seçilmesi durumunda incelendikten sonra aynen devam edeceği sözünü verdi.
Özensoy yaptığı açıklamada "Meslekte Birlik Grubu olarak, meslek odamızın siyasi görüş ayırımı yapmadan, tüm meslektaşlarımızı kucaklayacak bir yönetim modeli oluşturacağımızı ifade etmek istiyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu teknolojik seviyenin,  meslektaşlarımızın bilgi, tecrübe ve donanımlarının  göstergesi olduğu gibi  aynı zamanda bilgiyi işleyerek sonuca dönüştüren organizasyonların da başarı göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Bu çerçevede,  pozitif ve bilimsel bilgiyi siyasallaştırarak bilgiye sahip çevreyi daraltmadan, mümkün olduğu ölçüde üyelerimizden ve akademik unsurlardan en geniş ve en etkin bir şekilde istifade edecek yapıyı tesis etmek istiyoruz." dedi.
Teknik ve bilimsel organizasyonların akademik sahada temin ettiği bilgiye; iş sahasındaki deneyimlerini de ekleyerek faydalanacak çevreye en iyi en mükemmel hizmeti sunmayı en büyük hedef edindiklerini belirten Özensoy " 21.yy’ın aydınları olarak ortaya koyacağımız her türlü plan ve ufuk projeler, bu ülkenin yarınları hakkında ipuçları olacaktır. Bu yüzden, vizyonu olan, çalışma programı olan yetenekli ve donanımlı ekip üyelerinin nitelikli kadroların her sahada sayılarının artırılması gayretinde olacağımızı ifade etmek istiyoruz." dedi.
Özensoy, uzman mühendislik konusunun bir an önce uygulamaya geçirilmesi, staj ve tez programlarının uygulama biçimlerinin revizyonu, iş güvenliği uzmanlığının oda sertifikası ile geçerli hale getirilmesi, mühendis meslektaşlarımızın haklarının her sahada savunulması, yetkili oldukları sahaların arttırılması, üniversitelerimizde görevli akademisyenlerimizle  oluşturmayı planladığımız  Bilim Kurulu çalışmaları, Endüstriyel Sektörün AB fonları, Tübitak ve Kosgeb teşviklerinden yararlanmalarında Proje Yönetimi uygulamalı eğitim destekleri, diğer meslek odaları üniversiteler ve özel girişimcilere açık ileri düzey teknoloji konseyleri, innovatif çalışmaların teşviki  ve tasarım yarışmalarına varıncaya kadar  daha birçok konuda bilimin ve bilginin işlenmesine dönük emeklerin hâkim olacağı bir yapıyı tesis etmek için çalışacakları sözünü verdi.
Özensoy dünya görüşü ne olursa olsun, ötekileştirilerek, başkalaştırılarak bilginin ve deneyimin  kaynağına siyasi kafes örterek odamızın kuruluş ve hizmet amacından uzaklaştırılmasına dönük hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini anlattı.
Tüm üyeleri destek vermeye çağırdı...
 Özensoy Kimdir? 
1963 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. 1986 yılında Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Sağlık Bakanlığı 2 Nolu Donatım Bölge Müdürlüğünde Mühendis olarak göreve  başladı.  1989-1998 yılları arasında  bölge müdür yardımcısı olarak;1998-2006 yılları arasında” Donatım Bölge Müdürü” olarak görev yaptı.
2006-2007 yılları arasında Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nde çalıştı, Özensoy 17 Eylül 2007 tarihinden beri İSKİ Genel Müdürlüğü’nde görev yapıyor. Özensoy evli ve iyi derecede İngilizce biliyor...
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                    Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
   
   
abaragambimumbara
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telif Hakkı 2009-2010 Makinefirmalari.Com'a Aittir. Her Hakkı Saklıdır.


Makinefirmalari.Com adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 0,046875 saniyedir.