Haber Servisi Firma Haberleri Pirelli, Cenevre Fuarı’nda Dünyanın En Prestijli Otomobil Üreticilerine Ev Sahipliği Yaptı
Ana Sayfa | Hakkımızda | Etkinlikler | İletişim

   
   
 Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
11 + 5 Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.
 Duyurular
Hurda Demir Fiyatları
Gitmek İçin Tıklayınız.
Gitmek İçin Tıklayınız.
Gitmek İçin Tıklayınız.
 Pirelli, Cenevre Fuarı’nda Dünyanın En Prestijli Otomobil Üreticilerine Ev Sahipliği Yaptı
Pirelli Cenevre Fuarı’nda dünyanın en prestijli otomobillerinin orijinal ekipman imzasını taşıyan PZero ve Cinturato lastikleri ile öne çıkıyor. Pirelli’nin bu özel lastiklerini kullanan prestijli otomobil üreticileri arasında Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Lamborghini, Mercedes ve Porsche yer alırken, Cenevre Fuarı’nda merakla beklenen yeni McLaren P1, Ferrari Enzo ve Maserati Quattroporte de Pirelli lastikleri ile fuardaki yerini alıyor
«« Önceki Haber  
Sonraki Haber »»
Tarih
:
12.03.2013
Güncellenme
:
12.03.2013
Kategorisi
:
Firma Haberleri
Okunma Sayısı
:
2599
Yorum Sayısı
:
0
Kaynak
:
www.sirkethaberleri....
Kuru ve ıslak zeminde sunduğu düşük fren mesefaesi, düz yol ve virajlardaki üstün yol tutuşu, sürüş kabiliyeti ve mükemmel konforu ile dikat çeken PZero’nun özel nano bileşenleri konforlu sürüş imkanı sunuyor. Asimetrik profili ile düzenli aşınma sağlarken, yapısı 370km/sa hızda bile deformasyonun eşit dağılmasını sağlıyor. 130 versiyonu bulunan PZero, 17’den 21 jant ölçüsüne kadar geniş bir yelpazeyi bünyesinde bulunduruyor.
Cenevre Fuarı’nda en pretijli otomobillerin orijinal ekipman tercihi olan Cinturato P7 ise, aracın çevreye olan etkilerini minimum seviyeye düşürüyor. Cinturato P7’nin bileşenlerinde yer alan nanofiller ve polimerler rakiplerine göre ağırlığının daha düşük olmasını sağlıyor. Dönme direnci yüzde 20 azaltılmış olan Cinturato P7, karbondioksit emisyonlarını ve yakıt tüketimini de yüzde 4.2 azaltıyor. Cinturato P7’nin asimetrik taban deseni ıslak zemin ve virajlarda maksimum güvenlik sağlarken, sesi %30 oranında azaltıyor.
Formula 1’den ilham alan PZero, Ferrari’nin Orijinal Ekipman Tercihi
Yılın merakla beklenen yeni Ferrari modeli, önde 265 60 19 ölçülü arkada 345 30 20 ölçülü PZero Corsa Asimetrik lastiklerle yollardaki yerini alıyor.
Ferrari mühendisleri ile işbirliği yapan Pirelli, lastiklerin yerle temas alanını artırdı. Ön lastiğin daha büyük boyutu, aracın virajdaki yol tutuşunu artırıyor.
Ferrari için geliştirilen PZero Asimetrik lastikler yapısal özellikleri ile öne çıkarken, aracın 0 km’den 200 km/sa hıza sadece 7.3 saniyede çıkmasına olanak sağlıyor.
Yeni Maserati Quattroporte de Ağırlığı Azaltan PZero’yu Tercih Ediyor
Yeni Maserati Quttroporte için geliştirilen PZero lastiklerinin yanaklarında yer alan MGT imzası Pirelli’nin İtalyan üreticinin ihtiyaç ve özelliklerini en iyi şekilde karşıladığını gösteriyor. Pirelli PZero lastikler daha hafif yapısı ile Maserati mühendislerinin ve Pirelli araştırmacılarının yakın işbirliğinin altını çiziyor. 1900 kg’lık bir otomobilin yüksek performansını garanti etmek için Pirelli mühendisleri her bir lastiğin ağırlığını yüzde 5 - 7 oranında azalttı. Asitmerik bir dizayna sahip olan PZero, aynı zamada ıslak zeminde maksimum yol tutuş sağlıyor.
Maseartinin bu son modeli önde 245/40/20 ölçülü arkada ise 285/35/20 ölçülü Pzero’ları kullanıyor. 530 beygir gücüne sahip  araç 307 km/sa hıza çıkabiliyor ve 19 jant ölçüsünde ultra yüksek performans PZero lastikleri ile uyum sağlıyor.
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                    Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
   
   
abaragambimumbara
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telif Hakkı 2009-2010 Makinefirmalari.Com'a Aittir. Her Hakkı Saklıdır.


Makinefirmalari.Com adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 0,0625 saniyedir.