Haber Servisi Firma Haberleri Türkiye Finans Katılım Bankası'nın Müşteri Memnuniyeti Anlayışı
Ana Sayfa | Hakkımızda | Etkinlikler | İletişim

   
   
 Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
11 + 5 Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.
 Duyurular
Hurda Demir Fiyatları
Gitmek İçin Tıklayınız.
Gitmek İçin Tıklayınız.
Gitmek İçin Tıklayınız.
 Türkiye Finans Katılım Bankası'nın Müşteri Memnuniyeti Anlayışı
Türkiye Finans Katılım Bankası'nın sürekli müşterisi olan kişinin bankanın müşteri memnuniyet merkezine yapmış olduğu itiraza karşılık verilen cevabı aşağıda yayınlıyoruz.
«« Önceki Haber  
Sonraki Haber »»
Tarih
:
30.09.2014
Güncellenme
:
30.10.2014
Kategorisi
:
Firma Haberleri
Okunma Sayısı
:
2704
Yorum Sayısı
:
0
Kaynak
:
Site Editörü
Bankamızca alınan hesap işletim ücreti hakkında şikayette bulunmuş ve iptalini talep etmiş bulunmaktasınız. Öncelikle Bankamıza iletmiş olduğunuz talebiniz/öneriniz/şikayetiniz için teşekkür ederiz. Müşteri Anayasamız kapsamında, her türlü görüş ve önerilerinizi önemsiyor ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için değerlendiriyor, memnuniyetinizin en üst seviyede olması için çalışıyoruz.
Siz değerli müşterimiz ve Bankamız arasında, hesap işlemleri için sözleşme imzalanmış ve söz konusu Sözleşme, Talep ve Bilgi Formu ve diğer bilgilendirmeler ile birlikte, ödenmesi gereken her türlü masraf, ücret ve komisyonlar hakkında tarafınıza gerekli bilgilendirmelerde bulunulmuştur.
Bankalar, birer tacir olarak ücret isteme hakkına sahiptirler. Şöyle ki; TTK’nun "Ücret isteme hakkı" başlıklı 20'nci maddesinde, “Tacir olan veya olmayan bir kimseye, ticari işletmesiyle ilgili bir iş veya hizmet görmüş olan tacir, uygun bir ücret isteyebilir” hükmü bulunmaktadır. Bankalar da birer tacir olarak verdiği her türlü hizmet için ücret, komisyon alma hakkına sahiptir.
Siz değerli müşterimize ücret, masraf ve komisyonlara ilişkin gerekli tüm bilgilendirmelerin yapıldığını belirtmek isteriz.
Müşterilerimiz; tüm ücret, masraf ve komisyona ilişkin (i) Talep ve Bilgi Formu (ii) şube panoları, (iii) bankamız internet sitesi, (iv) Genel İşlem Şartları Bilgilendirme Formu ile olmak üzere toplam dört kanaldan bilgilendirmektedirler. Şöyle ki;
Talep ve Bilgi Formu: Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği tarafından yayınlanan Bankalar ve Bireysel Müşterileri Arasında İmzalanacak Sözleşmelerin Şekil ve İçeriğinde Yer Alması Gereken Asgari Hususlar ile Sözleşmelerin Uygulanacağı İşlemlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ (“Tebliğ”) uyarınca; bireysel sözleşme kapsamında sunulan her bir ürün veya hizmet için siz müşterilerimizden tahsil edilecek ücret (komisyon, masraf vb.) tutarlarının bulunduğu Talep ve Bilgi formu tarafınıza imzalatılmakta ve bu formun bir nüshası tarafınıza teslim edilmektedir.
Şubeler: Bankamızın belirlediği ve TC Merkez Bankasına Bildirilen “Masraf ve Komisyon Tarifesi”, Türkiye Bankalar Birliği'nin 26 Şubat 1993 tarihli Yönetim Kurulu Kararı gereğince ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a uygun olarak, şubelerimizde ilan edilerek halihazırda bilginize sunulmaktadır.
İnternet Sitesi: BDDK’nın 06.01.2011 tarih 2011/1 sayılı Genelgesi ile, bireysel müşterilerle sınırlı olmak üzere, bankalarca sunulan hizmetler karşılığında müşterilerden talep edilen masraf, ücret, komisyon gibi her türlü faiz dışı unsur ve yasal kesintinin ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kamuoyuna açıklanması öngörülmüştür. Bu doğrultuda; bankaların müşterilerden tahsil ettikleri masraf ve komisyonların bankaların internet sayfalarından kolayca erişilebilecek ortak bir sembol üzerinden yayımlanması ve ilgili tutarlarda değişiklik olması halinde eşanlı olarak güncellenmesi hükme bağlanmıştır. Genelge uyarınca bankamız internet sitesi de güncellenmiş olup, söz konusu bilgilere internet sitemizden kolayca ve tüm bankalarda uygulanan semboller ve isimler altında ulaşılması mümkün hale getirilmiştir. Böylelikle; kolay erişilebilir, karşılaştırılabilir ve güncel bilgi kamuoyuna sunulmuştur.
Genel İşlem Şartları Bilgilendirme Formu: Şubelerde yapılan bilgilendirmenin yanı sıra; Sözleşme’nin imzalanmasından önce, Sözleşme’ye ilişkin ayrıntıları göz önüne seren, Genel İşlem Şartları Bilgilendirme Formu siz müşterilerimize verilmektedir. Bu formun ‘Ücretlerin Banka Tarafından Belirlenmesi veya Değiştirilmesi’ başlıklı maddesinde, Müşterinin tüketici olduğu hallerde, Bankanın, ilgili hizmet veya işleme ilişkin Talep ve Bilgi Formu’nda belirtilen tutar ve/veya oranlarda ücret, masraf ve komisyon ile bunlara ilişkin vergileri talep ve tahsil hakkına sahip olduğu, Talep ve Bilgi Formu’nda bildirilen ücret, masraf ve komisyonların, işbu sözleşmenin imza tarihinde yürürlükte olan tutarlar/oranlar olduğu, Bankanın bu ücret/masraf ve komisyonları, ilgili Talep ve Bilgi Formunda belirtilen usullerle değiştirebileceği, Müşterinin ürünü kullanmaya veya hizmeti almaya devam etmesi halinde, değişikliğin kabul edilmiş sayılacağı açıkça belirtilmiştir.
Tüm bu nedenlerden dolayı, Bankamızın siz müşterilerimizi, ücret ve masraflar hakkında tüm kanalları kullanarak bilgilendirdiği görülmüş olup, şikayet konusu masrafın, tarafınızca bilindiği ve masraf bedeli kabul edilerek işlem yaptığınız kabul edilmiştir. Bu sebeplerle şikayetinize konu masrafın iadesinin mümkün olmadığını belirtmek isteriz.
Şikayetiniz ile ilgili olarak Türkiye Katılım Bankaları Birliği nezdinde oluşturulmuş olan Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine, Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetinin Oluşumu, Çalışma Esas ve Usülleri Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde işbu yazımız tarihini izleyen altmış gün içinde başvuruda bulunabilirsiniz. Söz konusu Tebliğ metnine ve Heyete ilişkin bilgilere Bankamız ve adı geçen Birliğin internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.
Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.
Saygılarımızla.
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş
MÜŞTERİ MEMNUNİYET MERKEZİ
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                    Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
   
   
abaragambimumbara
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telif Hakkı 2009-2010 Makinefirmalari.Com'a Aittir. Her Hakkı Saklıdır.


Makinefirmalari.Com adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 0,0625 saniyedir.